Nasz pierwszy hejter, hurra!

(S) – Nie, nie będzie tak radośnie, bo i nie ma powodów do radości. Nie będę tu też wywalekać i cytować wiadomości, które otrzymałyśmy. Ale swoje zdanie wyraże, czemu nie?

Po pierwsze uważam, że tzw. „hejtowanie” powinno być karalne i ścigane bezwzględnie. Wolność słowa wolnością słowa, krytyka krytyką, ale obrażanie kogoś nie jest ani jednym ani drugim.
Dwa – celowo mamy takie ustawienia, żeby móc zaakceptować dany komentarz lub odrzucić. Nie, nie będziemy dodawać komentarzy, w których ktoś nas obraża. Krytyka ta konstruktywna jest mile widziana i chętnie podyskutujemy, ale z „opinią” pt. „lesbijki, babochłopy itp.” dyskutować się nie da. Zresztą nie ma to też większego sensu,  zatem ignorujemy. Poza tym sądzę, że wdawanie się w taką pyskówkę tylko podbudowuje ego niewątpliwie zakompleksionego osobnika, który na takie „opinie” się wysila.
Ale do rzeczy. Hejterów w sieci jest całe mrowie. „Wypowiadają” się niemal na każdy temat. Byle kogoś obrazić, upokorzyć. Długo byłam przekonana, że za takimi wpisami kryją się głównie znudzone nastolatki, którym rodzice dali komputer z dostępem do Internetu byle mieć tylko trochę spokoju. W takim wypadku rodziców powinno się karać na równi z pociechami. Bo to nie jest tylko głupia zabawa. Jeśli jednak nie są to dzieci to ja się zaczynam zastanawiać co takimi ludźmi kieruje? Kompleksy, choroba psychiczna, może ktoś im płaci? Nie wiem. Jedno jest pewne. Hejterzy czują się bezkarni i … chyba słusznie, bo jakoś nie słyszałam, żeby ktoś poniósł karę za swoje wyczyny w sieci. A jeśli nawet to nie zostało to dostatecznie nagłośnione, choć powinno – ku przestrodze, bo może wtedy inni zastanowili by się dwa razy.

Cóż, jak już napisałam nie pochwalamy tego i nie będziemy wspierać poprzez publikowanie tego typu postów, czy też wdawanie się w pyskówki. Zignorujemy, pozostawimy bez odpowiedzi. Teraz wiecie co o tym myślimy. Pozostaje nam jedynie … współczuć ludziom, którzy w taki sposób zagłuszają własne kompleksy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>