„- Masz męża? Narzeczonego?; – Nie; – Jesteś lesbijką?”

(S) – Jak w tytule. Kto choć raz takich pytań nie usłyszał, „palec do budki”. Obserwując taką scenę z boku można sobie pomyśleć „co za nietakt” lub po prostu „a co cię to obchodzi”. Jednak kiedy sami padamy ofiarą tego typu wścibstwa często brakuje słów.

Zupełnie nie rozumiem takiego toku myślenia wedle, którego jeśli nie masz żadnego faceta u boku to jesteś lesbijką. Już nawet nie starą panną. Nie, to świadczy o homoseksualizmie. Ciekawe od kiedy?

Z reguły, gdy ktoś mi wyjeżdża z tymi pytaniami odpowiadam przez zaciśnięte zęby „NIE”, aczkolwiek coraz częściej mam ochotę na to ostatnie (często niby żartobliwe) rzucić „tak, jestem”. Czy taka odpowiedź usatysfakcjonowałaby mojego rozmówcę?

Z drugiej strony zawsze myślałam, że o człowieku świadczy to jaki jest, czym się zajmuje, co go pasjonuje. Gdy poznaję nową osobę to właśnie o tych jej zamiłowaniach chcę rozmawiać. Z takiej rozmowy z reguły wynika coś pozytywnego dla mnie jako słuchacza. Nie lubię wchodzić z buciorami w cudze życie prywatne i tego samego oczekuję od innych.

W takich sytuacjach nasuwa mi się jeszcze jedna myśl. Czy lesbijka to to samo co osoba samotna? Wertuję słownik synonimów i jakoś znaleźć tego nie mogę. Mało tego, jak sobie przewertuję tak na szybko w myślach znajomych homoseksualistów to okazuje się, że żadne z nich nie może określić się mianem „singla”. Dlatego też frapuje mnie ten skrót myślowy. I do ładu z nim dojść nie mogę.

Podsumowując mój krótki niedzielny wywód, ucieszyłabym się niezmiernie gdyby ludzie zaczęli się zastanawiać nad tym jakie pytania zadają. Gdyby przestali wściubiać nosy w cudze sprawy łóżkowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „„- Masz męża? Narzeczonego?; – Nie; – Jesteś lesbijką?”

  1. Samotna, czyli lesbijka. Nie wiem czy śmiać się czy płakać. A swoją drogą ciekawe czy jak facet jest samotny to gej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>