Uwaga! Baba za kółkiem!

(I) – Podstawową kwestią, która nasuwa się na samym początku jest pytanie: czy mit „kobiety za kółkiem” jest powtarzany z przyzwyczajenia? Według mnie tak, bo kobiety za kierownicą są bardziej kulturalne, jeżdżą bezpieczniej i przepisowo. Wedle niektórych opinii, kobiety są jednak gorszymi kierowcami niż panowie. Jak sami twierdzą, kobiety jeżdżą bezpieczniej, bo wolniej. Co oczywiście drażni każdego mężczyznę. Każdy szanujący się macho nigdy nie przyzna się do tego, że w tej zarezerwowanej dla niego strefie kobieta potrafi pokonać mężczyznę. Któż więc psuje nam opinię dobrych kierowców? Oczywiście zdarzają się panie, które za kółkiem radzą sobie naprawdę fatalnie. Jednak popatrzmy na to z innej strony. Ostatnio czytałam wywiad z kobietą, która nomen omen jest kierowcą rajdowym i wyścigowym. Jak sama twierdzi„nieporadna” kobieta za kierownicą to mit, który odszedł już do lamusa. Skoro my-kobiety tak fatalnie radzimy sobie na drodze, to w takim razie przyjrzyjmy się facetom, tzw. „mistrzom kierownicy”. Mężczyźni jak to mężczyźni, nigdy nie przyznają się do tego, że popełnili błąd. Wyprzedzają w niebezpiecznych sytuacjach, parkują tak jak im się podoba. Bardzo często rywalizują z innymi kierowcami i są niecierpliwi. Ostatnio stojąc w gigantycznym korku i powoli zbliżając się do świateł nagle usłyszałam: tidddddddd! Patrzę w lusterko i kto trąbi? Facet oczywiście. Na tyle podskoczyło mi ciśnienie ze zdenerwowania, że miałam wysiąść z samochodu i podejść do niego z takim pytaniem: o co Ci chodzi? Innym razem spiesząc się do pracy zbliżam się do samochodu, który najprawdopodobniej jedzie 50 km/h (w strefie, gdzie można jechać trochę szybciej). Podjeżdżam coraz bliżej aż w końcu nie wytrzymuję i wyprzedzam. Patrzę…kto prowadzi? Zaskoczę Was, tym razem nie jest to kobieta!

Nie chcę jednak swoim wpisem generalizować i oceniać. Pokuszę się o stwierdzenie, że kobiety tak samo jak mężczyźni są dobrymi kierowcami. Zdarza się jednak, że popełniamy błędy, ale Wy, drodzy Panowie też nie jesteście „mistrzami kierownicy”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>