Strachy spod łóżka, czyli kto się boi …

(S) – Ostatni post o „Ring” przypomniał mi o wszystkich strachach. Wielu może wydać się dziwne, że ktoś boi się, na przykład jazdy pociągiem. Hmmm, a jednak uważam, że moje tłumaczenia w tej kwestii są logiczne i uzasadniają mój niepokój względem kolei.

Inna sprawa to wszelkie horrory, w których grają dzieci. Chłopiec z dziwnym spojrzeniem, czy (często stosowany) motyw rozczochranej dziewczynki w koszuli nocnej – to mnie przyprawia o gęsią skórkę. Mówiąc o przerażających milusińskich trzeba również zwrócić uwagę na ich zabawki. Lalka, nie jest tu zwykłą lalką. Jej oczy zdają się non stop nas obserwować. Miś, ma oberwane uszko, i na dodatek jest ciągnięty za jedną łapkę. I jak tu teraz wejść do sklepu z zabawkami?

Jednak jedną z najbardziej przerażających i jednocześnie „obleśnych” postaci jakie możemy zobaczyć w filmach oraz cyrku są clowny. Czy tylko ja mam wrażenie, że za tą okropnie pomalowaną maską kryje się zboczeniec? Skóra mi cierpnie na widok dawnej maskotki jednej z sieci lokali serwujących fast foody. Siedzi sobie taki na ławeczce, z durnym uśmieszkiem na twarzy i czeka aż mu jakieś dziecko na kolanach siądzie. Tylko patrzeć, aż zza tego swojego kolorowego wdzianka wyciągnie nóż i zrobi nim krwawą masakrę.

Hmmm, okazuje się, że jak tak sobie myślę o wszystkich moich strachach, to jest ich całkiem sporo. Dość specyficzną grupę stanowią tutaj gołębie, chociażby przez ich nienaturalny sposób poruszania głową. Tak jakby w środku miały mechanizm. No i to ich gruchanie. Brrrr. Pomijam tutaj fakt, że na wszystko (nie bójmy się tego określenia) „srają”.

I tym sposobem trafiam też na alpaki. Niby miłe zwierzątka, ale i tak przypominają mi gołębie.

Cóż, wychodzi na to, że przed snem trzeba się mocno zawinąć w kołdrę  z nadzieją, że potwory spod łóżka, czy z szafy i tym razem mnie nie zauważą. ;)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Strachy spod łóżka, czyli kto się boi …

  1. ~Kaśka pisze:

    alpaka, gołąb, klaun i dziewczynka z Ringu :D i wyobrazić sobie, że wszyscy siedzą w jednym przedziale :P w pociągu trasy Elbląg-Katowice :P

  2. iwo.syl pisze:

    to byłby koszmar, którego nie chciałabym sobie wyobrażać :P (S)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>